Sitodruk sieradz

Zalety sitodruku

Istnieje mnóstwo procedur druku. Jedną z nich jest wydruk sitowy innymi słowy tak zwany sitodruk. Przy użyciu tej metody wykonuje się nadruki na tekstyliach, przykładowo koszulkach, czapkach, bluzach, odzieży roboczej, ale także na przykład na torbach. 
Pośród wielu plusów sitodruku wymienia się przeważnie trwałość, dlatego, że jest on nadzwyczaj trwały nie tylko na wilgoć a przy tym pranie, ale także na promienie UV. Oczywiście pod warunkiem, iż został prawidłowo dokonany. Niesłychanie wielkie znaczenie ma tu bowiem dobrze wykonany każdy etap drukowania, tak więc naświetlenie, drukowanie z użyciem farb stosownej jakości a także suszenie. 
Nie bez znaczenia jest też możliwość wydruku w jakimkolwiek kolorze. Duża bowiem dostępność farb do sitodruku zezwoli zdobyć cudowne odcienie, a możliwość ich mieszania sprawi, że paleta oodcieni będzie bardzo dostatnia. 
Dla większości z nas zwłaszcza istotna jest też niska cena sitodruku, która najbardziej prawdopodobnie inspiruje do skorzystania z tej metody znakowania.
Pośród mnogich plusów sitodruku wymienić także wypada jego duże wykorzystanie. Okazuje się, że można go zastosować do znakowania nie tylko  powierzchni płaskich, ale dodatkowo cylindrycznych czyli wypukłych. A co ważniejsze, wykorzystywać go można, poza tkaninami, też na dzianinach, drewnie czy tworzywach sztucznych (np. nadmienione wcześniej torby, czapki czy parasole).
Taka ewentualność zużytkowania sitodruku jest bardzo istotna dla branży reklamowej. Szereg bowiem gadżetów reklamowych jest oznakowanych właśnie ta metodą, wybieraną przez firmy z uwagi na sporo zalet, a w szczególności niskie sumpty wydruku. Jest to bardzo dobre wyjście przykładowo dla początkujących firm odzieżowych z małym kapitałem początkowym.


Możliwość komentowania jest wyłączona.